تبلیغات تورهای نوروزی-از شعار تا واقعیت.

تبلیغات تورهای نوروزی و بهترین روش برای انتخاب

با نزدیک شدن نوروز بزودی در و دیوار شهر پر از شعارهای پر رنگ و لعاب آژانسهای مسافرتی خواهد شد. چرا که آژانسهای مسافرتی پس از پشت سر گذاشتن بازار راکد فصل پاییز ، خود را آماده جذب مسافرانی می کنند که نیت سفر در تعطیلات کلاسیک نوروز را دارند.شعارهایی چون برترین مجری ، بهترین آژانس، تنهاترین مجری،مجری مستقیم،چارتر کننده،ارزان ترین نرخ و ...مسافر نوروزی را مورد هجوم آگهی های تبلیغاتی ، پیامک ها ، اطلاعیه های فضای مجازی و بیلبورد های تبلیغاتی قرار می دهد.

اما براستی بهترین روش انتخاب صحیح چیست؟؟؟

اولین قدم در انتخاب آژانس مسافرتی ، بررسی صلاحیت قانونی آژانس در برگزاری تور می باشد. لذا آگاهی از این مطلب که تنها مرجع قانونی صدور مجوز فعالیت در زمینه تور گردانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری می باشد در ابتدا به ما کمک می کند تا در دام شیادان و کلاهبردارانی که بدون اخذ مجوز های لازم و احراز صلاحیت از طرف سازمان  با چرب زبانی برای فروش تور ، تور پهن کرده اند گرفتار نگردیم. پس شما که پس از یکسال کار و تلاش با صرف هزینه نیت مسافرتی یک هفته ای را دارید قبل از خرید تور صلاحیت قانونی آژانس را از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استعلام نمایید.

مرحله دوم بررسی توان مدیریتی و مالی آژانس در برگزاری تور و داشتن توانایی مادی پشتیبانی مسافرین هنگام بروز مشکلات احتمالیست. خصوصا در تورهای خارجی که با پروازهای چارتر انجام میگردند.

لیست بلند بالای آژانسهای ورشکست شده و یا مدیران متواری،دفاتر پلمپ شده ومسافرین سرگردان در غربت حاکی از این اصل می باشد که بررسی توان مالی آژانس در مقابل ریسک پروژه چارتر لازمه بی قید و شرط انتخاب صحیح می باشد.

در شهری مانند ارومیه تحقیق در این مورد بیش از چند دقیقه وقت شما را نخواهد گرفت.

مرحله بعدی انتخاب روش مناسب سفر می باشد که در این مرحله می بایست پس از انتخاب آژانسهای دارای صلاحیت بهترین پکیج تور را شناخت.

به عنوان مثال تور آنتالیا را در نظر بگیرید.روشهای مختلفی برای سفر به آنتالیا وجود دارد

        I.            *روش اول تورهای زمینی می باشد که اگر انرژی لازم برای مسافرتی 28 ساعته با اتوبوس و مشکلات مربوطه در هوای ناملایم نوروزی در این استان کوهستانی و شلوغی جاده ها در آن ایام و مشکلات مسیر را تحمل کردید پس از رسیدن به آنتالیا احتمالا از شدت خستگی روز اول اقامت شما صرف استراحت خواهد شد . از طرفی چون عموما در پکیج های تورهای زمینی برای پایین آمدن نرخ از هتل های ارزان قیمت استفاده می شود باید خود را برای حد اقل ها آماده کنید.ولی این روش مزیت هایی نیز دارد به عنوان مثال نرخ بسیار ارزان و یا دیدن مناظر طبیعی در طول مسیر

      II.            *روش دوم تورهای ترکیبی زمینی هوایی می باشد. که عموما این تورها به یکی از اشکال زیر قابل اجراست

حالت اول پرواز با هواپیما به فرودگاه اسپارتا و ادامه سفر بصورت زمینی تا آنتالیا،که در این حالت ابتدای سفر هوایی بوده و دقیقا زمانی که خستگی راه بر تن شما می نشیند سفر زمینی از فرودگاه اسپارتا به شهر آنتالیا آغاز می گردد .در مورد اسپارتا کمی جستجو در اینترنت شرایط این  فرودگاه را برای شما آشکار می کند. نبود امکانات رفاهی فرودگاهی مناسب، مسیری پر پیچ و خم از اسپارتا به آنتالیا که متاسفانه در سالهای اخیر تلفات جانی و مالی نیز برای مسافرین ایرانی داشته و زمان زیاد لازم برای ترانسفر زمینی در مسیر رفت و برگشت از هتل به اسپارتا که درصد زیادی از مدت زمان یک هفته ای اقامت مسافر را تلف می کند بخشی از مشکلات این مسیر است. در این روش به مسافر خرید بلیط تک توصیه نمی گردد زیرا در صورت خرید بلیط تک و رزرو نکردن ترانسفر زمینی از اسپارتا به آنتالیا مسافر در اسپارتا دچار مشکل می شود و احتمالا مبلغی نزدیک به نرخ بلیط برای کرایه تاکسی پرداخت می نماید. اما مزیت این حالت پرواز با هواپیماهای ایرانی است . زیرا فقط هواپیماهای وطنی از ایران به اسپارتا پرواز می کنند . در صورت انتخاب این حالت در جهت رونق صنعت حمل و نقل هوایی کشور قدم برمی داریم.

حالت دوم ترانسفر زمینی به شهر وان ترکیه که شامل سخت ترین قسمت سفر زمینی یعنی عبور از جاده های کوهستانی مرزی و تحمل خطرات شلوغی جاده ها در ایام نوروز می شود و سپس پرواز از فرودگاه وان به آنتالیاست که این پروازها یا بد ساعت بوده ، عملا یک روز از اقامت یک هفته ای شما بخاطر ساعات پروازی از بین رفته و یا پرواز کانکشن از طریق استانبول و آنکارا می باشد و در صورتی که به هر علتی مسافر در زمان مقرر به فرودگاه وان نرسد پرواز خود را از دست داده ومتحمل خسارت زیادی می شود. کترینگ و پذیرایی پروازهای داخلی کشور ترکیه نیز عموما چنگی به دل نمیزنند. مزیت این روش نسبت به حالت اول این است که بخش زمینی مسافرت در شروع کار بوده و مسافر انرژی کافی برای تحمل سختی راه را دارد در صورتی که در حالت پرواز به اسپارتا بخش زمینی در انتهای مسیر قراردارد.

   III.            *روش سوم پرواز از فرودگاه ارومیه به فرودگاه آنتالیا می باشد که در این روش شما در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد می رسید با یک توقف بیست دقیقه ای در یک شهر واسط ترکیه بدون پیاده شدن از هواپیما ،در واقع هواپیما حدودا سه ساعت پس از بلند شدن از فرودگاه ارومیه در فرودگاه آنتالیا به زمین می نشیند و کل مسیر در سه ساعت خلاصه می گردد. همچنین اگر در بهترین ساعات پروازی مسافرت کنید  با پرداخت هزینه شش شب اقامت در هتل ،هفت روز از امکانات هتل بهره می برید و هزینه ترانسفر های زمینی روش دوم را نیز پرداخت نمی کنید.اما اشکال این روش گران تر بودن نسبت به روش های دیگر می باشد زیرا که در این حالت از ایرلاین ها و هواپیماهای خارجی استفاده می شود.

و اما هفت آسمان

ما نه بزرگترین آژانس هستیم و نه تنها ترین مجری مستقیم، برای جذب مسافر شعار نمیدهیم بلکه با عملگرایی رزومه کاری خود را به عزیزان متقاضی تور اراده کرده پروژه هایی را معرفی می کنیم که انجام داده ایم نه اینکه آرزوهایمان را شعار دهیم.

 

بهترین و راحت ترین روش مسافرت را برای مسافرینمان آماده کرده و در صورت بروز مشکلات احتمالی پاسخگو هستیم.با تکیه بر تجربه واسطه گران را حذف و بصورت مستقیم با ایرلاین ها عقد قرارداد می کنیم. هفده نفر نیرویی حرفه ای را در دو شرکت با سابقه در خدمت شما عزیزان قرار می دهیم تا افتخار خدمت گزاری را داشته باشیم.چارتر کار همیشگی ما و اعتماد شما سرمایه ماست.

ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم